info@payon-co.com

Senior Kahvand

مرکز توسعه جهانی خدمات آرایشی زیبایی بانوان پایون

<< سینیور کهوند >>

بزرگترین مرکز آرایشی زیبایی و برگزار کننده تورهای آموزشی آرایشگری
عضو اصلی انجمن های آرایشی زیبایی امارات ، مالزی و روسیه و ترکیه
بیش از 25 شعبه سالن زیبایی و مرکز آموزشی در سطح بین الملل (منیجر کهوند )
تنها مرجع برگزاری سمینار و دوره های بین المللی بهمراه مدرک بین المللی آرایشگری

سالن-زیبایی-آرایشگاه-سالن-زیبایی-آموزشگاه-آرایشگری-شرکت پایون سمینار آرایشگری پکیج آموزش آرایشری مدرک بین المللی آرایشگری
امروز ۱۸ /۰۱ /۱۳۹۹
افتتاح سالن زیبایی شعبه ابوظبی
برگزاری دوره های آموزشی رنگ و لایت الحلیه امارات
اعزام دوره سیزدهم آموزشی هنرجویان به کشور مالزی
اعطای مدرک الحلیه هنرجویان در اکتبر 2018

ماساژ

منبع اطلاعاتی شرکت پایون

انواع ماساژ: ریلکسیشن و مدیتشین، سنگ داغ، تایلندی، بافت عمیق، ایرانی، بالوالینگ، ماساژ کالیفرنیایی، اسالن، وتسو، استخوانی، آما، شیاتسو، کشش لنفاوی، جین شی دو، تراگر، ماساژ سر، پفریمر، آروماتراپی، جفتی .

ماساژ چیست؟ مجموعه ای از تکنیک های مختلف به منظور ایجاد اثر درمانی ، ایجاد آرامش و یا زیبایی گفته می شود. صدها روش ماساژ در دنیا وجود دارد که ممکن است این روش ها همراه یک روغن خاص باشند تا اثر درمانی خود را ایجاد کنند .

انواع روغن کاربردی ماساژ: روغن جوجوبا، هسته زردآلو، آفتابگردان، جوانه گندم، خردل، آواکادو

موارد منع مصرف روغن: بیماری های قلبی، نارسایی کلیه، سراطان و مبتلایان به اختلالات خونریزی

ماساژ کامل (ریلکسیشن)

خیلی از مردم زندگی پرمشغله و پراسترسی دارند و زمان زیادی برای تفریح و سلامت خود اختصاص نمی دهند در حالی که هر فردی نیاز دارد لحظاتی از طول زندگی یا در طول روز آرامش داشته باشد تکنیک های ماساژ ریلکسیشن لحظات فوق العاده آرامی را به افراد هدیه می کند.

 آرام سازی سیستم عصبی

 ارتقا احساس رفاه و خوشی

 بهبود سیستم گردش خون

 تحریک سیستم لنفاوی و در نتیجه دفع مواد سمی بد

ماساژ سنگ داغ

در طول ماساژ سنگ داغ تکنیکهای یک ماساژ معمولی استفاده می‌شود. با این حال یک درمانگر نیز با سنگهای داغ که روی نقاط ویژه‌ای از بدن قرار دارند کار می‌کند. سنگها صاف و مسطح هستند و معمولا از نوع سنگهای آتشفشانی هستند که بازالت نامیده می‌شود. این سنگهای خاص به این دلیل استفاده می‌شوند چون گرما را حفظ می‌کنند.

سنگهای مورد استفاده برای ماساژ سنگ داغ قبل از استفاده در آب داغ قرار می‌گیرند تا گرم شوند. سپس روی نقاطی از بدن استفاده می‌شوند این نقاط شامل: کمر، معده، صورت، دستها، پاها

پنح فایده ماساژ سنگ داغ: تسکین درد، رفع استرس، افزایش انعطاف مفصل، افزایش انعطاف مفصل، خواب بهتر

ماساژ تایلندی

 

ماساژنوع تایلندی یک نوع مهارت دستی می باشد که با استفاده از کشش مثبت و فشار ملایم در مسیر و امتداد خطوط انرژی در بدن انجام میشود.

 فوائد ماساژ تایلندی:

تاثیر تای ماساژ تایلندی بر روی عضلات

تاثیر ماساژ تایلندی بر سیستم گردش خون

تاثیر ماساژ تایلندی بر روی پوست

ماساژ بافت عمیق

نوعی ماساژ درمانی است, ماساژ بافت عمیق از ضربه­ با حرکت لمسی عمیق و یا  ضربات آهسته استفاده می­ شود تا به لایه­ های عمیق­ تر ماهیچه یا نیام برسد (بافت متصل اطراف ماهیچه ها). برای درمان کردن دردها و امراض شدید و نواحی منقبض شده استفاده می­شود مثل خشکی در ناحیه  گردن و کمر درد, گرفتگی ماهیچه ران و شانه­ های شکسته.

فوائد ماساژبافت عمیق :

کمر درد، قابلیت حرکت محدود، بهبود آسیب دیدگی­ ها و زخم ­ها (مانند ضربه شلاق, ضربه)آسیب ناشی از فشار تکراری, مانند سندرم تونل مچ دست ، مشکلات وضعی، کشیدگی ماهیچه در قسمت زرد پی , ماهیچه سرینی , نوار , ساق پاها, ماهیچه چهار سر, ماهیچه چهار گوش معین, قسمت فوقانی پشت ، درد آرتروز، سیاتیک ، مشکلات ورزشی دو و میدانی, کشتی ، سندرم Piriformis ، آسیب آرنج، فیبرومالژیا، درد قسمت فوقانی پشت یا درد گردن.

ماساژ بالوالیگ

ماساژ بالولینگ یک ماساژ ایرانی است که ترکیبی از ماساژ‌های ملایم و محکم است که به وسیله دست و پا و به منظور رفع گره‌های عصبی، عضلانی و رسیدن به آرام‌تنی انجام می‌گیرد. در این شکل ماساژ فردماساژ دهنده با ارائه حرکات و تکنیک‌هایی که به وسیله دست و پا روی بافت‌های نرم بدن اجرا می‌کند، به طور کلی تاثیر مطلوب و قابل ملاحظه‌ای بر دستگاه‌های عصبی، عضلانی، سیستم گردش خون و تنفس می‌گذارد. 

1. آرام‌تنی با بالولینگ منحصربه فرد است 2. بالولینگ؛ آرامش‌بخش سیستم عصبی 3. دفع ترکیبات سمی از بدن  با ماساژ 4. دفع ترکیبات سمی از بدن  با ماساژ 5. تاثیر ماساژ برای داشتن پوستی زیبا  6. ماساژ و افزایش جذب مواد مغذی7. با این روش دردهای قاعدگی را فراموش می‌کنید

ماساژ کالیفرنیایی

ماساژ نوع کالیفرنیایی در ابتدا کل بدن را چرب می کنید و سپس ضربه های آرامی را پشت سر هم بر آن وارد می کنید.  مقدار بسیار کمی فشار در این  ماساژ وجود دارد.

ماساژ ایرانی

قبیل ابتکارات دیرینه ایران زمین ، شیوه‌ای است که اجداد ما مخصوصاً مردم مشرق‌زمین برای مبارزه با پیری و عوارض آن، از قبیل کمر‌درد، رخوت و سستی، شل شدن عضلات و چین‌و‌چروک زودرس، ابتکار کرده بودند. ماساژ(دلک و غمز) یکی از قدیمی ترین راه های درمان بیماریها به شمار میرود. به نظر بیشتر کارشناسان زیبایی اندام و متخصصان جوان‌سازی، تا‌کنون هیچ وسیله‌ای برای پیشگیری و جلوگیری از شل شدن عضلات مؤثرتر از مشت‌و‌مال، آن هم به سبک شرقی نبوده است.

ماساژ بارداری

ماساژور در جاهایی مانند کمر، لگن و پاها تمرکز می کند. بسته به سطح راحتی شما می توانید به طور کامل لباس نداشته باشید یا به طور جزئی لباس تن داشته باشید. در طول این ماساژ، به طرفین دراز می کشید، یا روی میزهایی که طراحی شده برای شکم افراد باردار است. اگر درد در قسمت های پاهای خود دارید، قبل از اینکه سراغ ماساژ بروید، به پزشک خود مراجعه کنید.

این ماساژ برای 45 تا 60 دقیقه طول خواهد کشید. 

 

ماساژ اسالن

ماساژ Esalen، نوعی ماساژ روان با ترکیب حرکات و تکنیک ها که ضربات آرام و نوازش های طولانی، کشش های ملایم و تنفس را شامل می شود، موسسه Esalen در کالیفرنیا، نه تنها سلامت جسمی، بلکه سلامت روان و جریان انرژی را نیز متمرکز می کند. هدف این ماساژ این است که به طور کلی ذهن و بدن را متعادل ساخته و در نتیجه احساس آرامش درونی ایجاد می کند. شدت سفت و سخت بودن حرکات ماساژ بسته به تکنیک ذاتی است که درمانگر، به کمک دست و آرنج خود برای حرکات عمیق و کششی استفاده می کند.ماساژ اِسالن، ماهيچه ها را منبسط كرده و گردش خون را به وسيله مالش هاي طولاني مدت و ملايم تنظيم مي نمايد.

ماساژ وتسو

وتسو نوعی ماساژ ملایم بدن است که در آب گرم (حدود 35 درجه سانتیگراد) انجام می شود. این ماساژ ترکیبی از تکنیک های شیاتسو، کشش عضلات و رقص را تشکیل می دهد. ماساژ گیرنده به طور مداوم پشتیبانی می شود در حالی که روی آب شناور است و عمل کشش عضلات و تکان دادن بدن نیز انجام می شود. قسمت های مشخصی از بدن، مورد ماساژ قرار می گیرد. به دلیل اینکه جاذبه در آب تا حدی کمتر می شود ماساژ دهنده از آزادی عمل بیشتری برخوردار است.

ماساژ استخوانی

از طریق مالش ماهیچه ها و استخوان ها این نوع ماساژ شما را از شر فشار و استرس ذهنی و ماهیچه ای خلاص می کند بدن را متعادل می کند درد و استرس را از شما دور نگه می دارد.

ماساژ استخوانی هوشیاری درونی را افزایش می دهد و موجب می شود شما مشکلات و ناراحتی هایتان را درمان کنید به اصطلاح نوعی خود درمانی محسوب میشود .

این ماساژ از سایر ماساژهایی که ذکر شده تاثیر بیشتری داشته و اثر آن برای مدت زمان بیشتری در بدن شما باقی می ماند همچنین سلامتی روحی و روانی را نیز به همراه دارد.

حالا از این ماساژهای ملایم و شیرین می گذریم و به انواع سخت تر آن می رسیم. ماساژهای عمیقی که تاثیر آنها بسیار شگرف و عینی است.

ماساژ آما

این ماساژ با تأثیر گذاری بر روی نقاط حساس بدن، باعث باز شدن مسیرهای ورود و خروج انرژی می شود و انرژی بدن را تنظیم می نماید.

1.از بین برنده استرس

2.تسکین دهنده سردرد و کمر درد

3.از بین بردن اضطراب و بی خوابی

4. درمان آرتروز

ماساژ شیاتسو

نوعی ماساژ ژاپنی است که با استفاده از دستها، کف دستها و انگشتهای شست بر روی تمامی بدن یا نقاط حساس بدن کار می شود. در این روش نیز می توان ماساژ را بر روی لباس انجام داد.

مدت زمان این ماساژ ۶۰ تا ۹۰ دقیقه است.

1. ایجاد احساس آرامش و افزایش احساس رهاشدگی فیزیکی 

2. تسکین دهنده سردرد

3. کاهش اضطراب و نگرانی و افسردگی

4. کاهش تنش عضلانی

5. تنظیم گردش خون و ترشح هورمون اکسی توسین

ماساژ کشش لنفاوی

این نوع ماساژ به سیستم لنفاوی کمک می‌کند که عملکرد خودش را بهبود ببخشد. ماساژورها با دانستن آناتومی و نحوه عملکرد این سیستم ظریف، با استفاده از ماساژ لنفاوی به شما کمک می‌کنند که بافت‌های ضعیف و زائد را درمان کرده و تورم را نیز از بین ببرید.

گره‌های لنفاوی در سراسر بدن یافت می‌شوند و حدود ۷۰ درصد آن‌ها در زیر پوست قرار دارند، این عروق شکننده برای جمع آوری مایعات بین فضاهای سلولی زمانی که هشدار به آن‌ها داده می‌شود وارد عمل می‌شوند. ماساژورها معمولا با استفاده از فشارهای کم و دایره ای شکل به صورت ریتمیک این سیستم را تحریک کرده و آن را وادار به تخلیه مواد زائد بدن می‌کنند.

با انجام این کار بسیاری از خطرات بیماری‌های قلبی از بین رفته و یا احتمال آن‌ها کمتر می‌شود. علاوه بر این با آزاد شدن مسیرهای رگ‌های خونی به وسیله این ماساژ، سیستم لنفاوی عملکرد بهتری را از خود نشان می‌دهد که این باعث سلامت درازمدت شما خواهد شد.

درمان گر ماساژ لنفاوی می‌تواند یک ریتم خاص جریان لنفاوی را شناسایی کرده و از این مسیر تخلیه مواد زائد را سهولت بخشد

ماساژ جین شی دو

بر اساس طب سوزنی چین و طب سنتی ژاپنی ها جین شین دو باعث از بین رفتن استرس و پیدا کردن دید و نگرش تازه ای نسبت به دنیای خارج می شود .

فواید: جین شین دو نقاط تحت فشار را آرام می کند و احساساتی نظیر: استرس اضطراب گناه و خشم را از بین می برد

 

ماساژ تراگر

استفاده مکرر از دست و پا و کمر باعث گرفتگی عضلات در آنها شده لذا با استفاده از ماساژ تراگر  می توانید تسکین و آرامش را به عضلات هدیه کنید. فواید: تحرک عضلات شما را بیشتر می کند، آرامش خاطر و “سلامت درونی” را برایتان به ارمغان می آورد. 

ماساژ سر

با لمس کردن و ماساژ جمجمه که تمام اعصاب بدن انسان در آن قرار دارد و تنش و استرس از آنجا شروع می شود می توانید تمام عملکردهای نادرست را از بین ببرید . فواید این ماساژ به عنوان نوعی خود درمانی به شمار می رود و هر کس به راحتی می تواند این کار را بر روی خود پیاده کند. همچنین عملکرد کلیه سیستم ها بدن را به حالت نرمال باز می گرداند. 

ماساژ پفریمر

این نو ماساژ را خانمی که خود دچار فلج نسبی بود کشف کرد به همین دلیل نام او را بر روی این ماساژ گذاشتند. این نوع ماساژ فشار های عضله ای را کاهش می دهد و باعث به جریان افتادن خون در رگ ها شده و اعصاب حسی را رها می کند. فواید: همچنین فرایند اکسید و دی اکسید شدن را در ماهیچه هایی که هیچ حرکتی ندارند تسریع می بخشد و سلامت فرد را تضمین می کند. 

ماساژ آروماتراپی

آروما به معنی رایحه است و تراپی به معنی درمان. پس آروماتراپی به معنای  همان رایحه درمانی است، افراد متخصص در این کار، روغن های معطری را که از گیاهان به دست آورده اند برای درمان مراجعه کنندگان شان به کار می گیرند. با اینکه از اسم رایحه درمانی بر می آید که درمان با استشمام بوهای خوش اتفاق بیفتد، اما تنها راه و روش بهبود استشمام رایحه ها نیست. گاهی وقت ها و با توجه به تشخیص آروماتراپیست (کسانی که کار رایحه درمانی انجام می دهند)، رایحه درمانی به صورت ماساژ سطح بدن با روغن های خوشبو اتفاق می افتد . 

ماساژ جفتی

ماساژ جفتی ماساژی است که شما با همسر ،دوست یا اعضای خانواده خود انجام می دهید. این کار مزایای یک ماساژ منظم را برایتان به ارمغان خواهد آورد و بعضی اوقات به شما امکان دسترسی به حمام های داغ، سونا و دیگر امکانات را می دهد. درمان های دیگر مانند پدیکور، فیشال و اسکراب بدن گاهی اوقات به عنوان بخشی از یک بسته درمانی نیز ارائه می شود.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: There is no connected account for the user 6947146540 Feed will not update.

تلفن تماس:

ایمیل:
info@payon-cartel.ir
payon.cartel@gmail.com

logo-samandehi
آرایشاه عریس آریشگاه عریس ارایشگاه عریس کمپانی پایون شرکت پایون هنرهای آرایشی پایون هنرهای آرایشگری پایون هنرهای ارایشی پایون مدرک الحلیه امارات مدرک آرایشگری سمینار آرایشگری پایون
آرایشاه عریس آریشگاه عریس ارایشگاه عریس کمپانی پایون شرکت پایون هنرهای آرایشی پایون هنرهای آرایشگری پایون هنرهای ارایشی پایون مدرک الحلیه امارات مدرک آرایشگری سمینار آرایشگری پایون
آرایشاه عریس آریشگاه عریس ارایشگاه عریس کمپانی پایون شرکت پایون هنرهای آرایشی پایون هنرهای آرایشگری پایون هنرهای ارایشی پایون مدرک الحلیه امارات مدرک آرایشگری سمینار آرایشگری پایون